SAFKST - SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA FITNES, KULTURISTIKY
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Kontakt
SAFKST
  Junácka 6
  832 80   Bratislava
  Tel: + 421 2 49 249 199
  Tel.: +421 908 965 156
 
  Fax: + 421 2 49 249 559
 Odkazy

5/5
 Sponzori

Reklamní partneri

Multimediálny partner


 

Marketingový partner

 Médiá, rozhovory
Vaško - Peter Tatarka
17.11.2018

Vaško - Peter Tatarka
14.11.2018

Vaško - Miroslav Škadra
6.11.2018

Vaško - Michal Barbier
4.11.2018

média archív ...
QR code
  • Pridané: 08.11.2018   |   210 čítaní / zobrazení
Je november, sme v strede súťažného obdobia a tak ako naši športovci, tréneri , tak aj sociálne siete zabrali na „plné obrátky“. Všetky nové náležitosti a povinnosti ukladané Ministerstvom školstva zaberajú naozaj veľa času a aj všetky jesenné súťaže sú v plnom prúde. Všetko v živote a aj v tom našom „športovom“ sa deje pre to, aby nás to posunulo niekde vyššie. Od volieb 2016 a nástupu nového vedenia asociácie až do dnešného dňa sa toho v ľudskom, športovom aj funkcionárskom živote udialo naozaj veľa... hádam aj viac, ako by si ktokoľvek z nás želal. Kto robí tento šport, vie, že ho naozaj musíme mať hlboko v srdci a hodiny strávené tréningami a prípravou športovcov sa do „peňaženky nevrátili a nevrátia“.
A čo nám priniesla táto jeseň? Zopár bývalých funkcionárov nezvláda stres zo zmien a hrajú veľkú hru so športovcami a sociálnymi sieťami. Neplatí, že všetko „pozliepané“ je zlé, hlavne ak na nových pozíciách pracujú, opakujem pracujú ľudia - odborníci, ľudia s úspešnou športovou alebo trénerskou minulosťou v našom športe.
Dňa 16.5.2018 bola Výkonným výborom SAFKST schválená Komisia štátnej reprezentácie v zložení - Predseda: Mlsnová, členovia Matejíčka a Uríček. Podľa statusov na sociálnych sieťach je vidieť, že nie každý člen SAFKST kontroluje „novinky“ a oznamy, tak znovu predstavme nielen týchto odborníkov na dôležitých pracovných pozíciách.

Mgr. Ľuboš Matejíčka
- poverený funkciou Viceprezidenta pre fitnes a kulturistiku, člen Komisie fitnes  
   a kulturistiky, člen Komisie štátnej reprezentácie pre fitnes a kulturistiku
- bývalý dlhoročný štátny tréner fitnes a kulturistiky,
- bývalý úspešný reprezentant Československa v kulturistike,
- medzinárodný rozhodca fitnes a kulturistiky s licenciou IFBB Elite Pro

Mgr. Gabriela Mlsnová, PhD.
- predsedkyňa Komisie štátnej reprezentácie pre fitnes a kulturistiku
- trojnásobná Majsterka sveta vo fitnes žien (2002, 2003, 2004)
- trénerka medailistiek z ME a MS vo fitnes a body fitnes
- tútorka svetového a európskeho Fitnes detí
- predsedkyňa Komisie fitnes detí EBFF,
- bývalá predsedkyňa Komisie fitnes EBFF a členka exekutívy EBFF,   
- medzinárodná rozhodkyňa fitnes a kulturistiky s licenciou IFBB Elite Pro

Ing. Arch. Peter Uríček
- legenda kulturistiky –bývalý dlhoročný veľmi úspešný reprezentant 
  Československa
- bývalý dlhoročný generálny sekretár SAFKST
- člen Komisie štátnej reprezentácie pre fitnes a kulturistiku
- medzinárodný rozhodca fitnes a kulturistiky s licenciou IFBB Elite Pro

Lucia Košecká
- poverená štátna trénerka žien SAFKST
- majsterka sveta v bodyfitnes IFBB,
- športovec IFBB Elite Pro

Nominačná komisia konečne pracuje ako náleží nominačnej komisii. Nominácie na vrcholné podujatia v detských, juniorkých, seniorských, master‘s kategóriách prebiehajú nasledovne: zodpovedný štátny tréner navrhne zloženie reprezentačného tímu a následne Komisia štátnej reprezentácie návrh posudzuje.
Ešte niekoľko slov k Športfestivalu. Organizátorom tohto podujatia bola po dlhé roky Slovenská asociácia fitnes, kulturistiky a silového trojboja z poverenia Konfederácie športových zväzov – KŠZ. Tento rok v januári SAFKST znovu prejavila záujem o organizovanie tohto podujatia. KŠZ však uprednostnila iného organizátora pred našou úspešnou asociáciou.
Dňa 31.10.2018 Výkonný výbor v súlade s mnohými protestami športovcov, trénerov, funkcionárov a členov SAFKST vyjadril nesúhlas s účasťou našich členov na podujatí Športfestival 2018, nakoľko organizátori súťaží oslovili na spoluprácu konkurenčné športové organizácie ako SANK (kulturistika, fitnes detí) a WPC, WRPF a WEPF (silový trojboj), ktoré v uvedených športoch organizujú na Športfestivale športové súťaže. Učasť na takomto podujatí je v protiklade nielen s pravidlami svetových organizácií IFBB a IPF, pod ktoré SAFKST patrí, ale pravdepodobne aj v rozpore so zákonmi SR, pretože uvedené súkromné organizácie nemajú štatút národných športových zväzov ani podpísaný kódex WADA. 
Toľko času, čo venovali odídení bývalí funkcionári rôznym statusom a príspevkom na sociálnych sieťach, mohli využiť zmysluplnejšie a napríklad začať budovať tú novú organizáciu, do ktorej odišli či plánujú odísť, alebo viac sa zaoberať svojim životom. Odchod v štýle „po mne potopa“ im život skôr či neskôr určite vráti.