SAFKST - SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA FITNES, KULTURISTIKY
 Udalosti
 Naposledy navštívené
Zatiaľ ste nenavštívili žiaden článok / produkt.
 Newsletter
Odoberajte aktuálne novinky:

pridaťodobrať
Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Kontakt
SAFKST
  Junácka 6
  832 80   Bratislava
  Tel: + 421 2 49 249 199
  Tel.: + 421 917 778 827
 
  Fax: + 421 2 49 249 559
 Odkazy

 Novinky
22.07.2017   Propozície - Pohár SNP v tlaku na lavičke , Trenčianske Teplice 26.8.2017
 
09.07.2017   Propozície - Cedron Cup v mŕtvom ťahu , Svätoplukovo 9.9.2017
 
09.07.2017   Výsledky - Pohár primátora mesta Michalovce v tlaku na lavičke , Michalovce 8.7.2017
 
29.05.2017   Výsledky - Majstrovstvá Slovenska vo fitnes deti - Zvolen 28.5.2017
 
21.05.2017   Výsledky - Slovenský pohár v silovom trojboji RAW + tlak na lavičke RAW Žilina 20.5.2017
 Sponzori

Reklamní partneri

Multimediálny partner

Report z reprezentačného zrazu v Bratislavskom Pengyme

Dňa 15.7.2017 sa v Bratislavskom Pengyme konal reprezentačný zraz, na ktorý boli pozvaní borci, s ktorými počítame v príprave na majstrovstvá sveta. Napriek tomu, že bol pomerne vo veľmi skorom čase viacero pretekárov ma prekvapilo viac ako solídnou formou. Aj v tomto výbere budú mať prevahu mladí perspektívni borci, ktorých doplníme niekoľkými osvedčenými reprezentantmi. Formou nás zaujali a prekvapili Valach, Zaukolec, Miláček, Balga, Cap, Smrek, Packo, a ani ostatní za nimi moc nezaostávali. Ospravedlnili sa Halaška, Aljušík a Vilímek. A verím, že prípravu na jesenné súťaže začnú aj Kočiš, Škarda, Bella, Tatarka a junior Sagan.
Jozef Píry
štátny reprezentačný tréner

Report z Majstrovstiev Európy v španielskej Malage - Jozef Píry

     Mužskú časť reprezentácie zastihla generačná výmena a z rôznych dôvodov vypadlo z kádra viac ako 5 istých medailistov. Z tohto dôvodu sme dali viac priestoru mladým, perspektívnym pretekárom. Spolu s mojim asistentom Rolandom si myslíme, že nesklamal nikto a každý predviedol formu na hranici súčasných možností.
     Absolutórium si zaslúži Marek Leder za zlato. Veľkú pochvalu junior Marko Aľušík za 5 miesto medzi mužmi a všetci ďalší finalisti - Peter Bella, Erik Kratochvíl, Miroslav Škadra. Verím, že sme si už dopredu na celý rok vybrali aj svoju dávku smoly - zlučovanie kategórii nás stálo niekoľko finálových umiestnení a myslím, že minimálne aj  jednu medailu. A keď si primyslíme ešte  fakt, že sme mali 3 siedme miesta, 3 ôsme miesta, 5 slovenských rozhodcov a ani jeden nerozhodoval žiadnu mužskú (juniori, muži, masters) kategóriu, kde súťažili naši ... Boli sme úspešní? Slovensko skončilo na 19. mieste s rovnakým počtom 23 bodov  ako osemnáste Estónsko. Česko skončilo s 26 bodmi na 17 mieste. Rusko na 23 mieste s 12 bodmi.
     Ako reprezentačný tréner nie som ani spokojný a ani nespokojný - vybrali sme to najlepšie čo bolo túto jar k dispozícii a pri troche šťastia to mohlo skončiť aj podstatne lepším výsledkom. Mladí dostali šancu, je na čom budovať a keď sa pridá aj pár skúsených borcov, ktorí jarné súťaže vynechali, bude jeseň a budúca jar podstatne radostnejšia.
Jozef Píry
štátny reprezentačný tréner

Štátny reprezentačný tréner pre ženy a juniorky Pavol Korpáš


Dňa 21.01.2017. sa v Žiari nad Hronom uskutočnil prvý reprezentačný zraz SAKFST. Týmto dňom začala pre pretekárov aj asociáciu nová sezóna 2017, prvá súťažná sezóna tohto roka s komplet novým vedením asociácie aj reprezentácie. Štátny reprezentačný tréner pre ženy a juniorky Pavol Korpáš a asistentka štátneho reprezentačného trénera Barbara Machalová sa spoločne zhodli na dôležitosti spolupráce s širším kádrom pretekárok, ktorých túžbou je reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta, Európy a ďalších medzinárodných súťažiach. Predpoklad účasti sa trénerom potvrdil a ukázal, že kategória Bikiny fitnes je na Slovensku početne najpopulárnejšia a stále prichádzajú nové tváre. Potešujúce je, že v kategóriách Fitnes detí, Fitnes juniorky, Bodyfitnes juniorky a Bikiny fitnes juniorky máme skvelý základ budúcej, pevne veríme, že úspešnej reprezentácie. Ženské kategórie Fitnes, Bodyfitnes a Bikiny fitnes taktiež ukázali kvalitné pole pretekárok. Forma, v ktorej sa dievčatá a ženy predviedli a dostali sa do širšieho reprezentačného kádra, je vzhľadom k dátumu usporiadania majstrovstiev Európy dobrá až výborná.

Z 56 záujemkýň bol vybraný širší reprezentačný káder pretekárok:
Fitnes juniorky: Karin Suchomelová, Anna Hepnerová, Michaela Pavleová, Vanesa Luptáková, Tatiana Kožuchová, Viktória Veselá, Kristína Juricová, Eva Bániková, Mária Polerecká.
Bodyfitnes juniorky: Cyntia Adamcová, Nikoletta Hricová, Silvia Fialková, Viera Božíková.
Bikiny fitnes juniorky: Adriana Halasová, Lucia Dorniaková, Timea Trajteľová, Klaudia Medžová, Marcela Graňáková, Sophie Franclová.
Fitnes ženy: Alexandra Kovalská.
Bodyfitnes ženy: Petra  Kubandová, Marieta Ferencová, Zdenka Dobiášová, Alžbeta Peťková, Elena Masaryková, Stanislava Tichá, Alena Kovalčíková, Veronika Faktorová.
Bikiny fitnes ženy: Sandra Cabániková, Beáta Graňáková, Erika Tarkuličová, Michaela Kanuščáková, Radka Szomrathová, Andrea Neumannová, Michaela Svetíková, Nikol Klimová, Janka Medunová, Olívia Čambalová, Klaudia Šišová, Sandra Horňáková, Jana Karnišová.

     Samozrejme, dvere do reprezentácie nie sú zatvorené ani pre ďalšie dievčatá, ktoré sa nemohli zúčastniť zrazu z iných závažných dôvodov.

     Na ďalšom reprezentačnom sústredení sa výber zúži na predpokladaný konečný reprezentačný team, dôraz bude kladený na zlepšenie formy a celkový pokrok v príprave od obdobia prvého zrazu. Bude sa dôslednejšie pracovať s každou zúčastnenou športovkyňou osobitne ale aj skupinovo pri nácviku pózovania a porovnávania na súťažnom pódiu. V teoretickej časti bude zamerané hlavne na tréning a tréningové princípy, predsúťažnú výživu a doplnky výživy, správne súťažné pózovanie podľa pravidiel a individuálnu prezentáciu na pódiu. Viac info prinesieme na stránkach SAKFST a FB

Štátny reprezentačný tréner pre mužov a juniorov Jozef Píry


Dňa 21.1.2017 sa konal prvý reprezentačný zraz v Žiari nad Hronom, na ktorý prišlo možno rekordne veľké množstvo záujemcov o reprezentáciu, no ženy a juniorky boli v jasnej prevahe. Čo sa týka mužov a juniorov, nie som sklamaný, ale ani nadšený. Môžem povedať, že podobný stav som predpokladal. Spolu s asistentom štátneho trénera Rolandom Brosmanom sme vybrali to najlepšie a najperspektívnejšie z toho, čo bolo k dispozícii. Zatiaľ sme zverejnili 7 mien, ale s ďalšími šiestimi-siedmimi  ešte počítame a pozvali sme ich aj na budúci zraz, respective sústredenie. Sú tam známe tváre, ale nájdu sa medzi nimi aj noví a mladí. Prioritou vedenia asociácie a samozrejme aj nás trénerov je popri osvedčených reprezentantoch dávať podstatne viac príležitostí mladej, nastupujúcej generácii a tým postupne zapĺňať vákum, ktoré vzniká po odchádzajúcej garnitúre majstrov -reprezentantov. Bude to síce beh na dlhšie trate, ale verím, že už aj túto sezónu by mohol niektorý z nich prekvapiť. Nakoľko to bol prvý zraz, ešte sme k forme účastníkov neboli moc kritickí, napriek tomu prekvapili peknou formou Miro Škadra a Igor Kočiš.

Zoznam vybraných pretekárov:
kulturistika muži: Škadra, Kočiš, Beinstein
klasická kulturistika muži:  Bella
physique muži: Spodniak
kulturistika juniori: Cap
klasická kulturistika juniori: René Nagy