SAFKST - SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA FITNES, KULTURISTIKY
 Newsletter
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Kontakt
SAFKST
  Junácka 6
  832 80   Bratislava
  Tel: + 421 2 49 249 199
  Tel.: +421 908 965 156
 
  Fax: + 421 2 49 249 559
 Odkazy

5/5
 Médiá, rozhovory
Vaško - Ivana Horná

Vaško - Peter Tatarka

Vaško - Alžbeta Peťková
na akcii
Športovec SAFKST 2017
QR code
 Sponzori

Reklamní partneri

Multimediálny partner


 

Marketingový partner

Rok 2017

  • Pridané: 21.01.2018   |   522 čítaní / zobrazení
     Vážení športovci, osobní tréneri, predsedovia klubov a oddielov, členovia Slovenskej asociácie fitnes, kulturistiky a silového trojboja, dovoľte mi, aby som vyjadril svoj osobný názor na uplynulý rok.
     Z hľadiska umiestnení našich športovcov na vrcholných európskych a svetových súťažiach bol mimoriadne úspešný. Na ME a MS hrala slovenská hymna vďaka reprezentantom Slovenskej asociácie fitnes, kulturistiky a silového trojboja v roku 2017 až 46-krát. Rozmenené na drobné: vo fitnes a kulturistike sme priniesli 16 medailí z ME, 20 medailí z MS, 21 medailí z ME vo fitnes detí, 17 medailí z MS vo fitnes detí. V silovom trojboji a tlaku na lavičke 12 medailí z ME, 6 medailí z MS. Celkovo naši športovci získali 49 medailí z ME (z toho 27 zlatých) a 43 medailí z MS (z toho 19 zlatých). Vedenie asociácie, realizačné tímy, štátni tréneri – my všetci sme z vašich úspechov nadšení a skutočne sa tešíme s vami!
    Je tu niečo, čo zaráža. Je len niekoľko reprezentantiek a reprezentantov, športovcov asociácie, ktorí na sociálnych sieťach prezentujú svoju príslušnosť k Slovenskej asociácii fitnes, kulturistiky a silového trojboja. Sú predsa súčasťou komunity, aj vďaka ktorej môžu reprezentovať Slovensko, zúčastniť sa zrazov a sústredení, tej asociácie, ktorá sa snaží, aby boli zabezpečení aj z hľadiska doplnkov výživy. A je len zopár organizátorov súťaží, ktorí spomenú Slovenskú asociáciu fitnes, kulturistiky a silového trojboja v médiách.
     Máme veľmi úspešné mladé reprezentantky, ktoré po príchode z ME a MS vychvaľujú v televízii osobného trénera, svoj klub, klub trénera a jeho trénera. O Slovenskej asociácii fitnes, kulturistiky a silového trojboja ani slovo! Tréneri a trénerky úspešných športovcov v lokálnej televízii rozprávajú o svojom klube, nádejách a hviezdach, spomenú úspechy na medzinárodných súťažiach, aj Majstrovstvá sveta vo fitnes detí, ktoré bude Slovensko organizovať a o Slovenskej asociácii fitnes, kulturistiky a silového trojboja ani slovo.
     Vo verejnoprávnej televízii ide záznam z podujatia, ktoré bolo prostredníctvom Slovenskej asociácie fitnes, kulturistiky a silového trojboja financované, všetci si navzájom ďakujú a vychvaľujú jeden druhého, chvália sa detskou kategóriou, proti ktorej ešte pred pár rokmi bojovali, a o Slovenskej asociácii fitnes, kulturistiky a silového trojboja ani zmienka!
     Späť k športovcovi roka 2017. Ďakujem športovcom, ktorí sa zaslúžili o 89 medailí z majstrovstiev Európy a majstrovstiev sveta v roku 2017. Bolo vás toľko, že bolo pre komisiu fitnes a kulturistiky a komisiu silového trojboja naozaj ťažké vybrať 20 najúspešnejších a určiť toho najlepšieho. Okrem dosiahnutých úspechov na majstrovstvách sveta a majstrovstvách Európy bol (okrem iného) ďalším kritériom aj počet porazených súperov či súperiek a ich športová výkonnosť a celková náročnosť v danej kategórii. Postupne ale čítame o reakciách zo strany športovcov, trénerov, členov asociácie, ktorí ďakujú za ocenenie, iným sa nepáči, že neboli zaradení, alebo dokonca neboli ocenení ako Najlepší športovec. Ďakujeme všetkým, ktorí úspešne reprezentovali našu asociáciu!
     Napriek tomu, že ste boli všetci pozvaní na oceňovanie športovcov SAFKST, nevidel som tam mnohých športovcov a ich trénerov, funkcionárov súčasných aj bývalých. Sme na to, že sem patríme, naozaj hrdí? Ak sme hrdí, tak tú našu príslušnosť aj verejne a hrdo ukazujme!
     Dovoľujem si vás požiadať, aby ste si všetci uvedomili, že fungovať môžeme len spolu. My, funkcionári, potrebujeme vás športovcov a trénerov, pretože bez vás sme zbytoční. Vy, športovci a tréneri, potrebujete servis (SAFKST) na to, aby športovci mohli úspešne reprezentovať. Prosím vás, myslite aktívne na nás (SAFKST), ako my funkcionári myslíme na vás.
     Dovoľte mi na záver poďakovať všetkým športovcom a ich trénerom, rozhodcom, štátnym trénerom a trénerkám, členom realizačných tímov, predsedom a členom komisií, organizátorom súťaží a všetkým členom Výkonného výboru Slovenskej asociácie fitnes, kulturistiky a silového trojboja.
     Zároveň nám všetkým prajem ešte úspešnejší rok.
Mgr. Boris Mlsna,
prezident SAFKST