SAFKST - SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA FITNES, KULTURISTIKY
 Newsletter
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Kontakt
SAFKST
  Junácka 6
  832 80   Bratislava
  Tel: + 421 2 49 249 199
  Tel.: +421 908 965 156
 
  Fax: + 421 2 49 249 559
 Odkazy

5/5
 Médiá, rozhovory
Vaško - Gabriela Mlsnová

Vaško - Ivana Horná

Vaško - Peter Tatarka

Vaško - Alžbeta Peťková
na akcii
Športovec SAFKST 2017
QR code
 Sponzori

Reklamní partneri

Multimediálny partner


 

Marketingový partner

Report z MSR mužov – 15.04.2018

  • Pridané: 19.04.2018   |   173 čítaní / zobrazení
     Majstrovstvá Slovenska mužov odštartovala kategória Kulturistika do 90 kg, kde nastúpilo 9 pretekárov. Po nástupe pretekárov na pódium, bolo jasné, že to bude súboj medzi pretekármi Jakubom Vilímkom a Matejom Nociarom. Rozhodcovia jednoznačne rozhodli, že víťazstvo zaslúžene patrí Jakubovi Vilímkovi, nakoľko prišiel v oveľa lepšej forme ako z pred týždňa zo súťaže Liptov Cup. Po mojej konzultácií s Jakubom sme nastavili novú superkompenzáciu, čo sa prenieslo na jeho postavu a prinieslo mu to zaslúžené víťazstvo. Matej Nociar opäť potvrdil svoju kvalitne prepracovanú formu, čo mu prinieslo druhé miesto. V tejto kategórii som postrehol Ľubomíra Blažeja, ktorý ma najviac zaujal zo všetkých pretekárov na týchto MSR. Ľubo je veľmi dobre stavaný, má pekne tvary, v čom vidím potenciál do budúcna. Ľubovi táto skvelá forma priniesla tretie miesto. Na štvrtom mieste sa umiestnil Erik Jurčo, ktorý zaujal svojou masívnosťou. Do budúcna mu odporúčam pritvrdiť, čo mu môže priniesť medailový výsledok. Boris Palovič, ktorý úspešne absolvuje jarnú sezónu z týždňa na týždeň poukazuje na svoje kvality, ale musím podotknúť, že spodná časť tela (pozn. stehná) zaostávajú za vrškom tela.  Odporúčal by som mu, absolvovať menej súťaží pred samotnými Majstrovstvami Európy, kde bude mať priestor sa zamerať na zlepšenie svojej formy.
  
 
     V kategórií do 70 kg štartovali 4 pretekári, kde jednoznačne dominoval skúsený Miroslav Škadra. Keď porovnám Mirovu formu z jesennej sezóny môžem povedať, že prišiel oveľa lepšej forme, čo potvrdilo aj jeho víťazstvo. Druhý za ním skončil Jakub Prokop, u ktorého som postrehol zlepšenie, ale hlavne jeho dobrú stavbu a proporčnosť postavy, ako tomu bolo aj vlani. Ak vydrží naďalej cieľavedome trénovať myslím, že môžeme rátať s jeho úspechmi na medzinárodnej scéne.

     V kategórii do 80 kg nám nastúpilo 6 pretekárov, kde sa stal víťazom Štefan Macík. Potvrdil, že jeho forma napreduje správnym smerom na blížiace sa Majstrovstvá Európy. Štefan hlavne potreboval vytvrdiť ( pozn. vyseparovať ) stehná, čo sa mu aj úspešne darí. Spoločne s jeho osobným trénerom s Milošom Dolanským sme na prvom reprezentačnom zraze prekonzultovali jeho prípravu a zamerali sme sa na spodnú časť tele ( pozn. stehná), kde sme sa dohodli, že bude trénovať systémom MTUT/max time under tension, ktorý som mu podrobne vysvetlil a názorne aj ukázal pri našom spoločnom tréningu. Druhé miesto si odniesol Erik Kratochvil, u ktorého som postrehol zlepšenie v spodnej časti tela (pozn. stehná) v ich celkovej separácií ,ktorú dosiahol aj vo svojom veku. V tejto kategórií by som rád dal do pozornosti pretekára Lukáša Vechtera, ktorý svojou symetriou a proporčnosťou dokáže do budúcna priniesť úspechy. Odporučil by som mu kvalitnú objemovú prípravu bez súťaženia na jeden rok.

   
 
     Po tejto kategórií nasledovala posledná kategória ťažkých kulturistov do 100 kg, kde suverénne dominoval náš skúsený Peter Tatarka, ktorý je pod vedením trénera Petra Kokošku. Peter sa predviedol v jeho povestnej forme, kde úž snáď niet čo vytknúť. Druhý skončil Peter Muráň. Na treťom mieste skončil Marián Šiška, ktorý sa predviedol vo veľmi dobrej forme, ktorou nás oslovil už počas zrazov. Marián ešte potrebuje viac svalovej hmoty, aby mohol do budúcna konkurovať na medzinárodnej scéne, čo si je aj sám vedomý.

     Kategória klasických kulturistov začala kategóriou do 175 cm. Súťažilo sa už podľa nových výškových a váhových pravidiel IFBB schválených v roku 2017 v Benidorme (pozn. tzn., že pretekári môžu mať o pár kg viac). V tejto kategórií klasikov nastúpili štyria pretekári. Víťazom sa stal Marek Vlček a tesne za ním na druhom mieste už spomínaný Lukáš Vechter.  Meno Matej Nociar, hádam už predstavovať netreba. Je to aktuálny víťaz dvoch kategórií Klasik a váhovky do 85 kg z Liptov Cup.

    Matej k nám do asociácie SAFKST prestúpil v roku 2016 zo SSNKF no a po prvý krát aj  v tomto roku štartoval na MSR v Dubnici nad Váhom v klasickej kulturistike mužov, ktoré skončilo pre neho víťazstvom.

     Ako osobný tréner Mateja môžem povedať, že výsledky hovoria samé za seba. Jeho  príprava je odlišná od bežných, preto by som tu nerád vysvetľoval jeho samotnú prípravu, aby to nevyznelo ako moja samochvála. V krátkosti Matej sa pripravuje takpovediac na novodobej kulturistike, počnúc hlavne tréningami MTUT celého tela v príprave a neposlednom rade novodobej superkompenzácii v závere posledného týždňa pred súťažou. Tieto skúsenosti, ktoré som získal ako pretekár počas mojej súťažnej kariéry a to hlavne vďaka môjmu priateľovi/trénerovi IFBB PRO Štefanovi Havlíkovi, si nesmierne vážim a veľmi rád ich budem posúvať naším pretekárom ďalej. Matej prišiel znova v jeho extrémne prepracovanej forme, v ktorej predviedol svoju voľnú zostavu a nedal tak šancu siahnuť svojím súperom na víťazstvo v klasickej kulturistike do 180 cm. Boris Palovič v tejto kategórií skončil na druhom mieste.

     V najvyššej kategórii klasikov nad 180 cm sa stal jasným víťazom Andrej Markovič, ktorý aj vďaka váhovému limitu pôsobí mohutne a hlavne poráža svojich súperov svojou šírkou. Prišiel vo veľmi dobrej forme a svojou cieľavedomosťou, ktorú dal aj patrične znať pri svojej voľnej zostave. Neodradilo ho ani to, že pri voľnej zostave mu réžia zamenili skladbu. Práve naopak, ho to naštartovalo a ukázal nám, ako má vyzerať kvalitná zostava.

  
 
     Na záver nasledovali kategórie Mens physique , ktoré patria už medzi najpočetnejšie kategórie zúčastnených súťažiacich. Dá sa povedať, že ide o súťaž modelov, kde je potrebné mať peknú prezentáciu, ktorá zahŕňa  vizáž, pekný celkový vzhľad a samozrejme fitnes postavu. Široké ramená, čo najužší pás s pekným prsným svalstvom bez defektov a symetrickým bruchom. Samotná prezentácia a pózovanie sú obzvlášť dôležité v tejto kategórií. U mnohých pretekárov som práve videl tieto nedostatky.

     V kategórií Mens physique do 173 cm, sa stal víťazom Tomáš Studenič, za ním na druhom mieste Martin Michalko a na treťom mieste Lukáš Sykora.

     V kategórií Mens physique do 176 cm, zvíťazil Peter Košarko vo veľmi dobrej forme. Nebiť toho širšieho pasú mohol by byť úspešným aj na medzinárodnej scéne. Za ním na druhom mieste skončil Marek Fleischhacker a na treťom mieste Martin Kaczor.

     V kategórií Mens physique do 179 cm, zvíťazil Tomáš Meszaroš, za ním na druhom mieste Michal Rusina a za ním na treťom mieste Andrej Svatoň.

     V kategórií Mens physique do 182 cm, jasne dominoval Michal Višňovský, kde zaslúžene vyhral. Za ním na druhom mieste skočil Andrej Strapina a na treťom mieste Tomáš Kováč.

     V kategórií Mens physique nad 182 cm, zvíťazil Filip Olšavský, ktorý si dovolím tvrdiť, že je jedným so vzorov, ako by mal physique vyzerať. Široké ramená, úzky pás, pekná tvár a hlavne úsmev, sa u neho nedá na pódiu nevšimnúť. Odporúčam mu viac popracovať na svojej prezentácií a bude to TOP. Na druhom mieste skončil Ivan Sčibravý. Ivana poznám z minulého roka, kde už vtedy úspešne dosahoval výsledky na súťažiach. Vždy sa prezentuje vo vynikajúcej forme, ale tak isto ako aj u Filipa by som rád privítal lepšie pózovanie a zároveň by som mu poradil aby popracoval na svojom prejave na pódiu. Za ním na treťom mieste skončil Vladimír Šemoda.
 

     Touto cestou by som sa rád poďakoval chlapcom za ich vzornú reprezentáciu za sekciu mužov a verím, že budú napredovať ďalej s blížiacimi sa Majstrovstvami Európy.
Roland Brosmann
štátny reprezentačný tréner SAFKST